Policja: Uważajmy na osoby narażone na wychłodzenie

 (link otworzy duże zdjęcie)

Okres jesienno-zimowy, kiedy temperatura na zewnątrz często spada poniżej zera, jest poważnym zagrożeniem dla życia i zdrowia osób, które nie posiadają przysłowiowego „dachu nad głową". Aby nie doszło do tragedii, policjanci sprawdzają miejsca, w których osoby bezdomne poszukują schronienia przed mrozem.

 

- Wzorem poprzednich lat, policjanci sprawdzają i kontrolują miejsca, w których osoby bezdomne szukają schronienia przed zimnem. Często są to opuszczone budynki, altanki działkowe, klatki schodowe oraz dworce - mówi Marcin Kunka ze starogardzkiego garnizonu policji.

Funkcjonariusze każdego roku monitorują sytuację tych osób, oferując pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Mundurowi reagują również na każde zgłoszenie o osobach, które mogą być narażone na wychłodzenie. Podczas codziennych patroli w sytuacjach, gdy ze względu na niską temperaturę czyjeś życie lub zdrowie może być zagrożone, policjanci informują o instytucjach, które udzielają pomocy oraz przestrzegają o zagrożeniach wynikających ze spadku temperatur.

Przed nami pierwsze przymrozki, dlatego już teraz policjanci apelują: nie pozostawajmy obojętni na cudzą krzywdę, reagujmy! Każdy z nas może pomóc bezdomnym. Pamiętajmy, aby nie przechodzić obojętnie obok osoby potrzebującej pomocy. W każdym przypadku, gdy zauważymy leżącego na ziemi człowieka, poinformujmy o tym policję. Kilkustopniowy mróz może okazać się zabójczy, a jeden telefon na numer alarmowy 112 może uratować komuś życie.

 

Opublikowano: 04 listopada 2020 07:30

Kategoria: Ogłoszenia

Wyświetleń: 143

Urząd Gminy Starogard Gdański

Realizacja: IDcom.pl