Policjanci:"Stosujmy się do restrykcji"

 (link otworzy duże zdjęcie)

Policjanci przypominają, że koronawirus nie odpuszcza i jest wciąż groźny. Dlatego starogardzcy policjanci każdego dnia realizują zadania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenienia się choroby covid-19. Konsekwencje grożą tym, którzy nie przestrzegają przepisów wydanych w związku z epidemią.


Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim regularnie prowadzą działania mające na celu zapobieganie się rozprzestrzenieniu się choroby covid-19. Podczas codziennych służb mundurowi sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną przebywają w miejscach jej odbywania. Funkcjonariusze kontrolują placówki handlowe, sklepy wielkopowierzchniowe, środki komunikacji publicznej oraz przestrzeń publiczną, gdzie reagują wobec osób, które nie przestrzegają obowiązujących restrykcji.


Naszym wspólnym celem jest zapobieganie i ograniczenie rozprzestrzenienia się koronoawirusa. Dla tego policjanci przypominają mieszkańcom o związanych z tą pandemią zagrożeniach oraz interweniują wobec osób, które nie stosują się do obowiązujących restrykcji.


Tylko we wrześniu br. starogardzcy funkcjonariusze przeprowadzili 29 interwencji wobec osób, które nie stosowały się do obowiązku zachowania dystansu społecznego w  związku z pandemią. W tym samum czasie mundurowi przeprowadzili ponad 240 interwencji wobec osób, które nie przestrzegały obowiązku zasłaniania twarzy. Blisko 60 przeprowadzonych interwencji dotyczyło nieprawidłowego przemieszczania się osób.


Policjanci apelują i przypominają, że w dalszym ciągu walczymy z koronawirusem i dla naszego wspólnego bezpieczeństwa wszyscy musimy przestrzegać przepisów związanych z ograniczeniem rozprzestrzenienia się COVID-19. Nie gromadźmy się. Zasłaniajmy usta i nos wszędzie tam, gdzie nie mamy możliwości zachowania bezpiecznego dystansu od innych osób przebywających w przestrzeni publicznej. Pamiętajmy, że ograniczenia nadal obowiązują, a zniesienie części obostrzeń związanych z epidemią nikogo nie zwalnia z przestrzegania obowiązujących nakazów i zakazów. Za niestosowanie się do tych restrykcji grozi mandat do 500 złotych. W przypadku rażącego łamania przepisów policjanci poinformują o tym sanepid, który może nałożyć karę nawet do 30 tys. zł.

Opublikowano: 06 października 2020 13:38

Kategoria: Ogłoszenia

Wyświetleń: 243

Urząd Gminy Starogard Gdański

Realizacja: IDcom.pl