Policyjne kontrole na drogach

 (link otworzy duże zdjęcie)

Wakacje sprzyjają rodzinnym wyjazdom. W tym czasie na naszych drogach wyraźnie wzrasta natężenie ruchu. Dlatego wczoraj policjanci ze starogardzkiej drogówki w ramach akcji pn. „BEZPIECZEŃSTWO - MOJE DRUGIE IMIĘ” w rejonie autostrady A1 prowadzili kontrole stanu technicznego pojazdów, sprawdzali, czy kierujący korzystają w czasie jazdy z pasów bezpieczeństwa oraz zwracali uwagę na prawidłowe przewożenie dzieci.

 

23 lipca br. na drogach dojazdowych i przy bramkach wyjazdowych z autostrady A-1 funkcjonariusze z drogówki w ramach akcji pn. „BEZPIECZEŃSTWO - MOJE DRUGIE IMIĘ” prowadzili wyrywkowe kontrole drogowe, podczas których sprawdzali trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Policjanci zwracali również uwagę na korzystanie przez kierujących oraz pasażerów z pasów bezpieczeństwa, a także prawidłowe przewożenie dzieci. Mundurowi informowali, że ze względu na wyższe niż na innych drogach prędkości pojazdów, na autostradzie te aspekty są szczególnie istotne i ważne dla naszego bezpieczeństwa. Kierujący pojazdami otrzymywali podczas tych kontroli ulotki informacyjne oraz kamizelki odblaskowe.

 

Na szczęście podczas porannej akcji mundurowi sporadycznie musieli interweniować wobec łamania przepisów w tym zakresie. Policjanci nałożyli kilka mandatów na kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość na drogach dojazdowych do autostrady lub kierowali pojazdami i nie korzystali z pasów bezpieczeństwa w trakcie jazdy. Stan techniczny skontrolowanych pojazdów nie budził zastrzeżeń, a kierujące nimi osoby były trzeźwe. Powyższe działania są dowodem na to, że kierowcy są świadomi tego, jak ważny jest stan techniczny auta i trzeźwość za kierownicą. Policjanci przypominają, aby zawsze zapinać pasy, a dzieci przewozić w fotelikach.

Opublikowano: 27 lipca 2020 09:07

Kategoria: Ogłoszenia

Wyświetleń: 107

Urząd Gminy Starogard Gdański

Realizacja: IDcom.pl