Komisje w trybie on-line

 (link otworzy duże zdjęcie)

W czwartek Radni opiniowali projekty uchwał, które będą procedowane podczas najbliższej sesji Rady Gminy. Ze względu na zaostrzony reżim sanitarny, spotkanie miało charakter wideokonferencji. 

 

Radni podczas posiedzenia wysłuchali informacji dotyczących zabezpieczenia Gminy Starogard Gdański w ciepło, energię oraz paliwa. Z danych otrzymanych od operatorów sieci, wynika, że infrastruktura gazownicza i energetyczna sukcesywnie się rozwija. Tylko w latach 2020-2025 firma Energa chce wydać 8 mln zł na wymianę i budowę infrastruktury w naszej Gminie. Podobną pracę planują gazownicy, którzy według deklaracji zamierzają przyłączyć do sieci, m.in. wsie Rywałd, Szpęgawsk, Jabłowo, Janowo i Lipinki Szlacheckie.

 

Podczas obrad radni zajęli się planem zagospodarowania przestrzennego dla „Janowa-Zachód”. Nowy plan porządkuje wydawanie decyzji o warunkach zabudowy. Regulacje zakładają, min. iż w centrum wsi będzie mogła powstawać wyłącznie zabudowa o charakterze mieszkaniowym jednorodzinnym, usługowym oraz zagrodowym. Podobna struktura przestrzenna zostanie usankcjonowana w obrębie ul. Heweliusza.  Teraz stosowną uchwałę podejmie w tej sprawie Rada Gminy.

Opublikowano: 22 października 2020 13:51

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 271

Urząd Gminy Starogard Gdański

Realizacja: IDcom.pl