27. akcja "Sprzątania Świata"

 (link otworzy duże zdjęcie)

Urząd Gminy w Starogardzie Gdańskim, przy udziale szkół i rzeszy mieszkańców naszej gminy,  weźmie udział w tegorocznej 27 już Akcji Sprzątania Świata, która przebiegać pod hasłem: „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”

Nasz akces w akcji, zgłosiliśmy już w Fundacji Nasza Ziemia, która koordynuje i rozwija ruch Clean Up The World w Polsce. Celem akcji jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

- W tym roku chcemy posprzątać, m.in. okolice Lasu Szpęgawskiego – mówi koordynator z ramienia Urzędu Gminy – Anita Schleser. W akcję sprzątania terenu gminy zaangażowali się także  nauczyciele i uczniowie naszych szkół oraz liczni mieszkańcy.

Hasło tegorocznej akcji zostało wybrane nieprzypadkowo. W tym roku organizatorzy chcą zainteresować mieszkańców problematyką związaną z nadmiernym zużyciem plastiku. Na  stronie http://naszaziemia.pl/o-fundacji/historia/, można dowiedzieć się o ponad 20-letnich już  działaniach Fundacji.

Sprzątamy Polskę w Wielkim Finale jak zawsze w 3. weekend września: 18.09 (piątek), 19.09 (sobota), 20.09 (niedziela) 2020

Opublikowano: 14 września 2020 11:49

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 176

Urząd Gminy Starogard Gdański

Realizacja: IDcom.pl