Festyn charytatywny dla chorego Oleczka

 (link otworzy duże zdjęcie)

Tłumy ludzi, dobra zabawa i szczodre serca – tak najkrócej można podsumować festyn zorganizowany dla Oleczka z Czarnej Wody, który w sobotę odbył się w Starogardzie Gdańskim. Organizację wydarzenia wsparła Gmina Starogard Gdański.

 

- Wszyscy się staramy, aby Oleczek mógł normalnie żyć. Dlatego ten festy, dlatego organizowane są zbiórki i licytacje. Dzisiejsze wydarzenie ilu dobrych ludzi gromadzi się wokół Oleczka i mam nadzieję, że przełoży się to na wymierne efekty finansowe – mówiła podczas otwarcia Magdalena Forc-Cherek, Wójt Gminy Starogard Gdański.

 

Aleksander Lewandowski ma dopiero 17 miesięcy, a już mierzy się z wielkim bólem. Cierpi na SMA, rdzeniowy zanik mięśni typu 2. Pomóc może mu tylko terapia genowa, której koszt wynosi ponad 9 mln zł.

 

Oleczek nie potrafi samodzielnie stać i chodzić. Świat poznaje poprzez przebywanie z rodzicami. Nosimy go na rękach, wozimy wózkiem. Choroba stale postępuje. Bez leczenia jego stan będzie ciągle się pogarszał, dlatego tutaj jesteśmy i prosimy o wsparcie – mówił tata Olka.

 

Podczas festynu odbywały się liczne konkursy, licytacje i koncerty. Na scenie można było usłyszeć i zobaczyć, m. in. Antka Smykiewicza. Powiatowa Komenda Policji zorganizowała pokaz możliwości psów policyjnych. W organizację festynu włączyła się także Gmina Starogard Gdański. Koła Gospodyń Wiejskich z Lipinek Szlacheckich, Rokocina oraz Szpęgawska przygotowały kilkadziesiąt blach ciasta. Były one po kawałku sprzedawane jako „słodkie cegiełki” na rzecz chorego chłopca.

 

Koniec festynu to nie koniec kwesty. Na portalu siepomaga.pl cały czas przyjmowane są datki na rzecz chorego chłopca.

Opublikowano: 09 sierpnia 2020 10:12

Kategoria: Aktualności

Festyn charytatywny dla Oleczka

Wyświetleń: 384

Urząd Gminy Starogard Gdański

Realizacja: IDcom.pl