Podziękowania za wsparcie

 (link otworzy duże zdjęcie)

Starosta Starogardzki podziękował Gminie Starogard Gdański za wsparcie udzielone Kociewskiemu Centrum Zdrowia w pierwszym etapie pandemii korona wirusa.Nasz samorząd zakupił na rzecz placówki niezbędny sprzęt medyczny.

 

- Budżet inwestycyjny szpitala to około 3 mln zł. Takie wsparcie otrzymaliśmy od samorządów. Gdyby nie te fundusze stanęlibyśmy przed wyborem między prowadzeniem inwestycji i kupowaniem sprzętu medycznego do walki z pandemią. Szczególnie chciałbym podziękować Gminie Starogard Gdański, która jako jedna z pierwszych zaoferowała nam pomoc rzeczową – mówi Adam Magiełka, prezes Kociewskiego Centrum Zdrowia.

 

Warto przypomnieć, że Gmina Starogard Gdański wsparła Kociewskie Centrum Zdrowia finansowo i sprzętowo. Poza przekazaniem pieniędzy nasz samorząd zakupił na rzecz szpitala 11 pomp strzykawkowych wraz z 2 stacjami dokującymi.

 

- Nie mieliśmy żadnych wątpliwości, czy wesprzeć Kociewskie Centrum Zdrowia. Mając na uwadze okoliczności i ogłoszenie stanu epidemii, zdecydowałam o wsparcia naszego szpitala powiatowego. W tym trudnym czasie ochrona zdrowia i życia mieszkańców, stało się głównym zadaniem   - podkreśla Magdalena Forc-Cherek, Wójt Gminy Starogard Gdański.      


      

Opublikowano: 14 lipca 2020 11:59

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 243

Urząd Gminy Starogard Gdański

Realizacja: IDcom.pl