Najlepsi absolwenci nagrodzeni

 (link otworzy duże zdjęcie)

Wójt Magdalena Forc-Cherek oraz Przewodniczący Rady Gminy Marcin Hinca nagrodzili ósmoklasistów z najlepszymi wynikami w nauce. W ich ręce trafiły listy gratulacyjne, podziękowania oraz nowoczesne rowery górskie. Uroczystość odbyła się w Grodzisku Owidz.

- Cieszę się, że mimo pandemii i nadzwyczajnych warunków, tylu osobom udało się zdać egzamin i ukończyć szkołę z tak dobrymi wynikami. Życzę Wam, abyście z pasją i dumą realizowali wyznaczone sobie cele i rozwijali swoje talenty – mówiła podczas uroczystości Magdalena Forc-Cherek, Wójt Gminy Starogard Gdański.

Nagrody trafiły w ręce czworga uczniów – Kacpra Muchowskiego (PSP Sumin), Oliwii Muszyńskiej (PSP Jabłowo), Wojciecha Schroedera (ZKiW Rywałd) oraz Wiktorii Stobby (PSP Kokoszkowy). Nagrodzeni nie kryli radości z nagród.

- Trudno było się przygotować w tym roku do egzaminów ze względu na pandemię i obostrzenia wprowadzone w szkołach. Kontakt z nauczycielami był rzadszy i krótszy, co wymagało samodyscypliny i większej pracy w domu. Wybieram się do Collegium Marianum w Pelplinie do klasy o profilu humanistycznym – mówi Oliwia Muszyńska. - Chciałbym kontynuować swoją edukację jako logistyk w klasie o profilu mundurowym, dlatego wybrałem szkołę w Skórczu. Jeżeli nic z tego nie wyjdzie, albo nie spodobałoby mnie się to moim drugim marzeniem jest wykonywanie zawodu leśnika – dodaje Kacper Muchowski.

Dumy ze swoich dzieci nie kryli też rodzice. – Jestem dumny, jak w tych trudnych, pandemicznych warunkach poradził sobie mój syn. Wbrew pozorom trudno jest młodemu człowiekowi wysiedzieć kilka godzin przed komputerem w skupieniu. Przed nami jeszcze rekrutacja do szkół ponadpodstawowych – dodaje rodzic.

                Nowy rok szkolny rozpocznie się tradycyjnie 1 września. Jeszcze nie wiadomo, czy zajęcia będą odbywać się w klasach, czy zdalnie. O tym zdecyduje rząd po zapoznaniu się z efektami zwalczania pandemii.

Opublikowano: 29 czerwca 2020 13:17

Kategoria: Aktualności

Najlepsi absolwenci nagrodzeni

Wyświetleń: 363

Urząd Gminy Starogard Gdański

Realizacja: IDcom.pl