Wielomilionowe wsparcie dla Gminy Starogard Gdański

 (link otworzy duże zdjęcie)

3,2 mln zł otrzyma Gmina Starogard Gdański z Funduszu Inwestycji Samorządowych. Pieniądze zostaną przeznaczone na realizację gminnych inwestycji. To 20 proc. wszystkich środków, które trafią do gmin Powiatu Starogardzkiego.

 

- Bardzo cieszę się, że dodatkowe środki zasilą gminny budżet inwestycyjny. Pozwoli to na realizację zadań, które mieliśmy w planach, ale z powodów finansowych nie mogły się rozpocząć – mówi Magdalena Forc-Cherek, Wójt Gminy Starogard Gdański.

Symboliczny czek podczas spotkania w Urzędzie Gminy przekazał poseł Kazimierz Smoliński. W wydarzeniu wziął udział także Przewodniczący Rady Gminy Marcin Hinca.

- Program jest wart łącznie 6 mld zł. 5 mld przeznaczono dla gmin a pozostałą kwotę dla powiatów. Wysokość przekazanych środków zależy od wartości planowanych przez gminy, powiaty inwestycji. Kwoty maksymalnego limitu dotacji wynikają z relacji wydatków majątkowych i zamożności samorządów. Pieniądze nie muszą być wykorzystane w 2020 roku, nie trzeba będzie ich zwracać – wyjaśniał podczas konferencji Kazimierz Smoliński, poseł PiS.

 

Co to jest Fundusz Inwestycji Samorządowych? Rządowy program to część pakietu stymulującego rozwój gospodarki, który ma wspomóc przedsięwzięcia realizowanych przez gminy i powiaty w całej Polsce. To samorządy odpowiadają za ok. 40 proc. wydatków inwestycyjnych w kraju i nowy fundusz ma wspomóc je zarówno w kontynuowaniu już rozpoczętych przedsięwzięć jak i tych zupełnie nowych.

 

Opublikowano: 26 czerwca 2020 13:20

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 254

Urząd Gminy Starogard Gdański

Realizacja: IDcom.pl