W szkołach zabrzmiał ostatni dzwonek.

 (link otworzy duże zdjęcie)

Setki uczniów uczęszczających do szkół w Gminie Starogard Gdański zakończyło rok szkolny 2019/2020. Przez pandemię rozpoczęcie wakacji znacząco różniło się on od tych z lat poprzednich. Nasz obiektyw towarzyszył w tych chwilach uczniom z Sumina.

 

- To był rok wyzwań spowodowanych korona wirusem. Spotykamy się w murach szkoły po trzech miesiącach przerwy. Chciałabym podziękować nauczycielom, uczniom i rodzicom, bo wspólnie podołaliśmy temu trudnemu wyzwaniu – podkreśla Barbara Rozwadowska, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Suminie

 

Dzisiaj zakończenie roku w wielu szkołach funkcjonujących w Gminie Starogard Gdański wyglądało podobnie, jak w sumińskiej placówce. Organizowanie uroczystej akademii byłoby zbyt dużym ryzykiem. Poszczególnym klasom wyznaczono konkretne godziny odbioru świadectw. Wszyscy – uczniowie, nauczyciele i rodzice musieli założyć maseczki i utrzymywać bezpieczny dystans.

 

Uczniowie w szkole spotkali się wspólnie pierwszy raz od trzech miesięcy, dlatego mieli sobie wiele do opowiedzenia. Nie zabrakło też wspólnych zdjęć.

Opublikowano: 26 czerwca 2020 11:43

Kategoria: Aktualności

Zakończenie roku szkolnego w PSP Sumin

Wyświetleń: 98

Urząd Gminy Starogard Gdański

Realizacja: IDcom.pl