Strażacy z nowym wozem bojowym

 (link otworzy duże zdjęcie)

Ochotnicza Straż Pożarna w Klonówce otrzymała we wtorek trzeci samochód bojowy. Wart 300 tys. zł pojazd służył do tej pory w Gdańsku.

 

- Bardzo się cieszę, że wóz trafił w ręce strażaków ochotników z Klonówki. To właśnie ci druhowie zabezpieczają dwie najważniejsze drogi w naszej Gminie - autostradę A1 oraz Drogę Krajową 22. Teraz będą mogli jeszcze szybciej i jeszcze sprawniej dotrzeć w miejsce zagrożenia - nie kryje radości Magdalena Forc-Cherek, Wójt Gminy Starogard Gdański.

 

Do tej pory samochód służył w Komendzie Miejskiej Straży Pożarnej w Gdańsku. Jest to wóz bojowy marki Mercedes, wyprodukowany w 2006 roku. Od początku służby przejechał 100 tys. km. Jego zbiornik mieści 2,5 tys. litrów wody. Szacunkowa wartość podarowanego pojazdu to 300 tys. zł.

 

- Musimy przeprowadzić kilka niezbędnych napraw, które dostosują samochód do naszych potrzeb. Pojazd trzeba będzie, m. in. doposażyć w sprzęt do ratownictwa medycznego i technicznego - wyjaśnia Marzena Gornowicz z OSP Klonówka.

 

W skład OSP Klonówka wchodzi 30 członków w tym 21 osób jest przeszkolonych do udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Druhowie i druhny mają obecnie do dyspozycji trzy pojazdy - dwa wozy bojowe oraz lekki samochód pożarniczy. Strażaków gotowych do wyjazdów na pomoc naszym mieszkańcom z pewnością nie zabraknie.

Opublikowano: 07 kwietnia 2020 15:32

Kategoria: Aktualności

Strażacy Ochotnicy z nowym wozem bojowym

Wyświetleń: 501

Urząd Gminy Starogard Gdański

Realizacja: IDcom.pl