Koronawirus: Dezynfekcja przystanków PKS

 (link otworzy duże zdjęcie)

Gminny Zakład Usług Komunalnych w Jabłowie od piątku oczyszcza przystanki autobusowe w naszej Gminie. Ma to zminimalizować ryzyko zachorowania na COVID-19.

- Zagrożenie epidemiczne wymaga szybkiej reakcji, dlatego myjemy i dezynfekujemy wszystkie przystanki PKS w naszej Gminie. Łącznie to prawie 80 miejsc. Poprosiłem pracowników, aby odkażając, zwrócili szczególną uwagę na ławki oraz tablice z rozkładem jazdy – informuje Andrzej Groth, kierownik GZUK w Jabłowie.

 

Sami pracownicy też zostali odpowiednio przygotowani do tego zadania. Wszyscy zostali ubrani w specjalną odzież ochronną składającą się z maseczki, rękawic oraz specjalistycznego skafandra. Akcja będzie prowadzona również w przyszłym tygodniu. Jednym z pierwszych miejsc, gdzie odkażano przystanki autobusowe jest Jabłowo.

 

- Chcemy, by mieszkańcy czuli się bezpiecznie, dlatego robimy wszystko, by zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa – dodaje Krzysztof Mondrachowski, sołtys Jabłowa.

 

Jak wynika z badań amerykańskich naukowców z Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, wirus na powierzchniach ze stali nierdzewnej potrafi przeżyć 5 godz. i 38 min, a na plastiku - aż 6 godz. i 49 min. Jednak wykrywano go jeszcze po trzech dnia.

Opublikowano: 03 kwietnia 2020 12:03

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 276

Urząd Gminy Starogard Gdański

Realizacja: IDcom.pl