Wizyta w fabryce domów

 (link otworzy duże zdjęcie)

Wójt Magdalena Forc-Cherek odwiedziła firmę Hebeldom. Zakład od 10 lat buduje dla mieszkańców naszej Gminy domy z drewna w nowoczesnej, ekologicznej technologii.  

 

- Dzięki jakości i terminowości wykonania zdobyliśmy zaufanie klientów. To bardzo ważne, bo podpisując z nami umowę oddają swoje bezpieczeństwo w nasze ręce. Tak jak wykonamy swoją pracę, tak klienci będą mieszkać – mówi Zdzisław Czaja, właściciel firmy Hebeldom.

 

Hebeldom działa na rynku od 10 lat. Jest firmą specjalizującą się w produkcji domów z drewna oraz sprzedaży materiałów budowlanych. Zainteresowanie ich wyrobami, z każdym rokiem rośnie. W ubiegłym roku wybudowali 16 domów a w 2020 powstanie 20 kolejnych. Zakład wraz z podwykonawcami zatrudnia 35 osób.

 

- Zamówienia mam już na przyszły rok. Liczba klientów ciągle wzrasta, dlatego musimy wybudować kolejną halę produkcyjną z suwnicami – wyjaśnia właściciel firmy.

 

Budowa samego domu z drewna trwa 3 dni. Do tego trzeba doliczyć czas niezbędny na tzw. prace wykończeniowe. Firma proponuje budowę w technologii ogrzewani elektrycznego zamontowanego w ścianach i suficie. Dodatkowo, płyta fundamentowa jest zabezpieczana specjalnym materiałem izolacyjnym. Pozwala to na ogrzewanie wyłącznie powietrza, co wraz z instalacją rekuperatora, niweluje problem strat energii. Cena – ok. 3,7 tys. za m² brutto.

 

- To dobrze, że w naszej Gminie działa firma, która buduje markę w oparciu o bezpieczne zarządzanie.  Oferuje przyjazne środowisku produkty, co jest obecnie bardzo ważne – mówi Magdalena Forc-Cherek, Wójt Gminy Starogard Gdański.

Opublikowano: 12 lutego 2020 08:48

Kategoria: Aktualności

Wizyta w Hebeldom

Wyświetleń: 888

Urząd Gminy Starogard Gdański

Realizacja: IDcom.pl