Gminni radni obradowali po świątecznej przerwie

 (link otworzy duże zdjęcie)

 

Ścieżka rowerowa do Linowca, wydłużenie terminu wnoszenia opłat za śmieci oraz dofinansowanie transportu gminnego – to główne tematy 18. sesji Rady Gminy, która odbyła się 22 stycznia.

Już niebawem rozpoczną się prace drogowe przy budowie nowej ścieżki do Linowca, która połączy mieszkańców bezpiecznym przejściem z rogatkami miasta Starogard Gdański. To wszystko jest możliwe, dzięki pomocy finansowej , której za zgodą Radnych udzieli starostwu Wójt Magdalena Forc-Cherek. Pomoc wyniesie 400 tys. zł.

Do wielu mieszkańców nie dotarły jeszcze listy z numerami rachunków oraz potwierdzeniami złożonych deklaracji śmieciowych. Aby nie narażać mieszkańców na dodatkowe koszty radni zdecydowali o wydłużeniu terminu wnoszenia opłat aż do 25 marca. W tym celu jednak musieli podjąć stosowną uchwałę.

Radni zdecydowali też o wyłożeniu 200 tys. zł na funkcjonowanie 3 linii PKS Starogard Gdański, przebiegających po trasach Starogard – Ciecholewy (linia 102), Starogard-Szpęgawsk (linia 105) i Starogard-Sumin (linia 107). Pozwoli to na przyjęcie dodatkowych środków na ich utrzymanie od Wojewody Pomorskiego. Dariusz Drelich zdecydował o udzieleniu dofinansowaniu z rządowego programu „Złotówka do wozokilometra.

Opublikowano: 23 stycznia 2020 14:25

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 403

Urząd Gminy Starogard Gdański

Realizacja: IDcom.pl