Siwiałka pomorską stolicą morsowania

 (link otworzy duże zdjęcie)

5 stycznia klub Star Mors Starogard Gdański z siedzibą w Siwiałce zorganizował drugą edycję „Biegu Morsa o tytuł Czwartego Króla”. Na starcie stanęło ponad 250 uczestników.  Zawody po raz 2.   z rzędu wygrał Leszek Czaja.

 

- Jesteśmy zaskoczeni rekordową frekwencją, ponieważ wszystkie 250 pakietów startowych zostało sprzedane przed czasem. Wiemy natomiast, że pojawiło się znacznie więcej morsów. Cieszymy się, że wiele klubów nas odwiedziło, niektórzy musieli pokonać daleki dystans, bo gościliśmy morsów z Gdyni, Gdańska, Elbląga, Śliwic, Czarnej Wody, Pasłęka czy Kościerzyny. Oczywiście nie zabrakło lokalnych klubów ze Starogardy Gd., Zblewa, Skarszew i Tczewa – wylicza Marcin Rekowski z „Star Mors Starogard Gdański”.

 

Trasa przełajowa była wytyczona na terenie Siwiałki i prowadziła skrajem lasu oraz jeziora. Zróżnicowane podłoże, oraz liczne podbiegi mimo niedużego dystansu dały się we znaki zawodnikom. Pierwsi wystartowali zawodnicy z kijkami, a po nich biegacze. Po zakończeniu startów na plaży energetyczną rozgrzewkę poprowadziła Anna Biernat, po której wszystkie morsy weszły do wody.  A na brzegu na uczestników czekał ciepły poczęstunek. Były smaczne zupy, pieczone kiełbaski oraz słodkości. Na sam koniec odbyło się tradycyjne przeciąganie liny – ulubione zawody morsów.

 

Pogoda jak w roku ubiegłym zaskoczyła każdego i mieliśmy wymarzone warunki. Lekki mróz i pełne słońce.  Nad bezpieczeństwem czuwali medycy z Kociewskiego Centrum Zdrowa, a trasę biegową zabezpieczali strażacy z OSP Siwiałka pod kierownictwem Komendanta i Sołtysa w jednej osobie - Krzysztofa Eggerta. Tytułowym „Czwartym Królem” został Leszek Czaja broniąc tym samym tytuł z  ubiegłego roku.

 

Uczestników zawodów odwiedzili przepięknie ubrani Trzej Królowie. Przy okazji zgromadzenia tak wielu ludzi postanowiliśmy zrobić dzień zapisów do bazy dawców szpiku DKMS. Każdy, kto nie był jeszcze zapisany i spełniał warunki mógł dołączyć do zaszczytnego grona. Kto wie, może któryś z naszych uczestników uratuje komuś życie.

 

Jednym ze sponsorów i partnerów wydarzenia była Gmina Starogard Gdański.

 

 

Lista zwycięzców:

 

Marsz Nordic Walking kat. kobiet:

 

1. Danuta Langmesser

2. Patrycja Nierzwicka

3. Kinga Ślęzak-Lewandowska

 

Marsz Nordic Walking kat. mężczyzn:

 

1. Rafał Błądek

2. Bartłomiej Kownacki

3. Krzysztof Niemczyk

 

Bieg Morsa kat. kobiet:

           

  1. Kamila Grzonka
  2. Katarzyna Butowska
  3. Aleksandra Dąbkowska

 

Bieg Morsa kat. mężczyzn:

 

  1. Leszek Czaja
  2. Bartosz Czerwiak
  3. Jędrzej Walczak

 

Zawody w drużynowym przeciąganiu liny :

 

  1. STAR MORS STAROGARD GDAŃSKI
  2. NEPTUN GYM PRZEREMBEL TEAM
  3. MORSY ŚLIWICE

Opublikowano: 07 stycznia 2020 13:23

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 779

Urząd Gminy Starogard Gdański

Realizacja: IDcom.pl