Najlepsza maturzystka wyróżniona

 (link otworzy duże zdjęcie)

Wójt Gminy, Magdalena Forc- Cherek wręczyła nagrodę za najlepszy wynik maturalny w naszej Gminie. Najwyższe wyniki egzaminy dojrzałości uzyskała Anna Semrau z Okola, która ukończyła I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim.  

 

- Wysoki wynik egzaminu maturalnego pozwolił mi spełnić marzenia i dostać się na Wydział Informatyki Stosowanej warszawskiej politechniki. Jest to najlepsza uczelnia techniczna w kraju. Oferuje wiele przedmiotów które mnie interesują i dotyczą sztucznej inteligencji – mówi Anna Semrau.

 

Podczas spotkania Wójt Magdalena Forc-Cherek wręczyła Agacie Sadowskiej z Zespołu Szkół Publicznych w Kokoszkowach Akt Nadania Stopnia Nauczyciela Mianowanego. Kobieta na co dzień pracuje z najmłodszymi klasami, jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.

- Nauczyciel, który kształci najmłodsze dzieci ma trudne i bardzo odpowiedzialne zadanie. To on zaraża je chęcią poznawania świata i pogłębiania wiedzy. Cieszę się, że mamy tylu wspaniałych pedagogów z powołaniem - powiedziała wójt.

W spotkaniu aktywnie uczestniczył także Poseł Tadeusz Cymański, który spotkał się z Wójtem. Podczas uroczystości, osobiście pogratulował wszystkim nagrodzonym.

 

- Ukończenie tak renomowanej uczelni otwiera drzwi i daje ogromne możliwości naukowe. Bardzo cieszę, że nasza młodzież jest taka zdolna. Nasz pierwszy nauczyciel jest często jak druga mama dla małego dziecka. Uczy i pokazuje mu piękno świata – podkreślił poseł.

Opublikowano: 24 grudnia 2019 10:01

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 646

Urząd Gminy Starogard Gdański

Realizacja: IDcom.pl