Paradą ulicami miasta uczcili Narodowe Święto Niepodległości

 (link otworzy duże zdjęcie)

101 lat temu Polska odzyskała niepodległość. Z tej okazji ulicami miast i miejscowości przeszły dzisiaj radosne, biało-czerwone korowody. Przedstawiciele naszej Gminy - Wójt Magdalena Forc-Cherek i Przewodnicząca Rady Gminy Marzena Gornowicz - wzięli udział w paradzie, która odbyła się w Starogardzie Gdańskim.


- Święto odzyskania niepodległości to jeden z najważniejszych dni w roku. 11 listopada przypomina, że Polska powróciła na mapę Europy, dzięki wysiłkowi zbrojnemu, ale też współpracy środowisk, często o przeciwstawnych poglądach. Ta lekcja jest dzisiaj równie aktualna jak 101 lat temu - mówi Magdalena Forc-Cherek, wójt gminy Starogard Gdański.

 

Warto przypomnieć, że 11 listopada 1918 roku, we francuskim Compiègne podpisano zawieszenie broni, pomiędzy Ententą a Cesarstwem Niemieckim. A w Warszawie władzę cywilną i wojskową objął Józef Piłsudski. Dlatego dzień ten uznaje się symbolicznie za początek odrodzonego Państwa polskiego. Jednak Pomorze zostało przyłączone do Polski dopiero dwa lata później.

Opublikowano: 11 listopada 2019 22:09

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 292

Urząd Gminy Starogard Gdański

Realizacja: IDcom.pl