Spotkanie sołtysów: Nowe wydziały i bezpieczeństwo

 (link otworzy duże zdjęcie)

Najważniejsze tegoroczne inwestycje, zmiany organizacyjne w Urzędzie Gminy oraz problemy związane z bezpieczeństwem mieszkańców to główne tematy spotkania sołtysów.

- Serdecznie gratuluję wszystkim Państwu wyboru na stanowisko sołtysa. Życzę zadowolenia z pracy w swoich małych ojczyznach i liczę na dobrą współpracę z samorządem Gminy. Jestem przekonana, że wspólnie możemy dużo osiągnąć i znacząco poprawić warunki życia w poszczególnych miejscowościach – zwróciła się do zebranych Magdalena Forc-Cherek, wójt Gminy Starogard Gdański.
Sołtysi zostali poinformowani o zmianach organizacyjnych w Urzędzie Gminy, w tym o nowopowstałych wydziałach. Naczelniczki Karolina Szambowska (Wydział Gospodarki Komunalnej) oraz Maria Michel (Wydział Inwestycyjno-Techniczny) omówiły zakres zadań, którymi zajmują się nowe wydziały. Dodatkowo M. Michel przedstawiła najważniejsze inwestycje realizowane w tym roku przez Gminę. 
Dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gd. obecni podczas spotkania odpowiadali na pytania sołtysów dotyczące bezpieczeństwa w Gminie. Kierowcy prowadzący samochody z nadmierną prędkością, akty wandalizmu czy bezpańskie psy to niektóre z tematów zgłaszanych policjantom przez sołtysów.
- W drugiej części posiedzenia dyskutowaliśmy o najistotniejszych problemach, z którymi borykają się mieszkańcy. Pojawiły się pytania dotyczące utrzymania dróg, śmieci oraz nieprawidłowo parkujących samochodów ciężarowych – powiedział Marek Kowalski, zastępca wójta.

Tomasz Rogalski

Opublikowano: 17 kwietnia 2019 14:49

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 287

Urząd Gminy Starogard Gdański

Realizacja: IDcom.pl