Siwiałka: Będzie objazd

 (link otworzy duże zdjęcie)

Ponad miesiąc później niż planowano zostanie zamknięta droga wojewódzka 222 na odcinku przebiegającym przez Siwiałkę. Do tego czasu wybudowany zostanie objazd.
- W wyniku negocjacji, które prowadziliśmy z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Gdańsku doszliśmy do porozumienia związanego ze zmianą organizacji ruchu kołowego, spowodowanego remontem drogi 222. Pierwotny termin całkowitego zamknięcia tego ciągu komunikacyjnego w miejscowości Siwiałka, który zaplanowany był na 18 marca przesunięty został na drugą połowę kwietnia - powiedziała Magdalena Forc-Cherek, Wójt Gminy Starogard Gd.
Ustalono, że do momentu całkowitego wyłączenia z ruchu tego odcinka powstanie objazd, którym poruszać się będą mogli mieszkańcy, straż pożarna, pogotowie, pojazdy służb komunalnych oraz autobusy PKS. Z objazdu wyłączony zostanie ciężki transport samochodowy typu TIR. Utrudnienia potrwają około 8 miesięcy.

Aktualizacja:21.03.2019 rok

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, w związku z realizacją zadania Rozbudowy Dw 222 na odcinku Gdańsk – Starogard Gdański zawiadamia, że w wyniku wystąpienia nieprzewidzianych warunków gruntowo – wodnych w msc. Kleszczewo, Gołębiewo Wielkie i Siwiałka konieczne stało się wykonanie wgłębnych wzmocnień podłoża gruntowego na przedmiotowych odcinkach drogi wojewódzkiej. Sytuacja ta będzie skutkowała zamknięciem drogi wojewódzkiej nr 222 na czas potrzebny na realizację robót związanych z wykonaniem pali.                  

W miejscowości Kleszczewo prace się już rozpoczęły, zaś ruch odbywa się wahadłowo tymczasowym objazdem wzdłuż drogi wojewódzkiej.

Planowane terminy zamknięcia pozostałych odcinków drogi wojewódzkiej to:

  • odcinek C o dł. ok. 100 m (m. Gołębiewo Wielkie, za skrzyżowaniem ze światłami na Sobowidz jadąc w kierunku Starogardu Gdańskiego) – 2 połowa kwietnia 2019 na okres ok. 2,5 m-ca,
  • odcinek D2 o dł. ok. 300 m (Siwiałka – początek za skrzyżowaniem z drogą gminną na Bojary jadąc w kierunku Starogardu Gdańskiego) – 2 połowa kwietnia 2019  na okres ok. 4,5 m-ca,
  • odcinek D1 o dł. ok. 100 m (Siwiałka – początek przed miejscowością jadąc w kierunku Starogardu Gdańskiego) – od zakończenia robót na odcinku D2, tj. od sierpnia 2019. na okres ok. 3 m-cy.

 

Na czas całkowitego zamknięcia odcinków drogi objazd zostanie poprowadzony drogami krajowymi nr S6, 91, 22 oraz autostradą A1 (jako alternatywa).

Ruch lokalny oraz komunikacja zbiorowa będzie funkcjonowała wyznaczonym dla niej objazdem drogami gminnymi i powiatowymi.  Ze względu na parametry techniczne dróg lokalnych i ich nawierzchnię konieczne jest poprowadzenie objazdu dla ruchu tranzytowego drogami krajowymi.

Wykonawca robót poinformuje o wprowadzeniu zmiany w organizacji ruchu z minimum 7 dniowym wyprzedzeniem.

Za utrudnienia przepraszamy i prosimy kierowców o stosowanie się do wprowadzanych zmian w organizacji ruchu.  

Aktualizacja:12.0$.2019 rok


Dodanie pisma ZDW w Gdańsku z dnia 08.04.2019

Opublikowano: 13 marca 2019 14:13

Kategoria: Aktualności

Załączniki:

Schemat objazdów dla autobusów komunikacji zbiorowej [121.79 KB]

Schemat objazdów : Zamknięcie DW222 w Gołębiewie Wielkim i Siwiałce [197.35 KB]

Schemat objazdów : Zamknięcie DW222 w Siwiałce nr1 [174.72 KB]

Schemat objazdów : Zamknięcie DW222 w Siwiałce nr2 [174.83 KB]

Pismo ZDW w Gdańsku z dnia 08.04.2019 [512.43 KB]

Wyświetleń: 1365

Urząd Gminy Starogard Gdański

Realizacja: IDcom.pl