Bezpiecznie rowerem i pieszo

 (link otworzy duże zdjęcie)

Prawdopodobnie w niedługim czasie przedłużony zostanie ciąg pieszo-rowerowy ze Starogardu Gd. w kierunku Linowca. W Urzędzie Gminy Starogard Gdański odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządów gminnego, miejskiego i powiatowego, Powiatowego Zarządu Dróg w Starogardzie Gd. oraz lokalnych przedsiębiorców, w sprawie projektu budowy tego przedsięwzięcia.. 
- Omawiana inwestycja swój początek miałaby na wysokości cmentarza komunalnego przy ulicy Skarszewskiej i prowadzić w stronę byłego wysypiska śmieci w Linowcu. Odcinek ten ma długość ponad 1180 metrów i położony jest zarówno na terenie miasta, jak i gminy. Szacunkowy koszt inwestycji to ok.1 mln zł. W niedalekiej perspektywie czasowej do firm zlokalizowanych na terenie parku biznesowego będzie dojeżdżało około 500 osób – poinformowała Maria Michel, Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Inwestycji.
- Zasadność budowy ścieżki jest oczywista, wszystkim nam zależy na zapewnieniu bezpieczeństwa ruchu pieszo - rowerowego - powiedziała Magdalena Forc-Cherek, wójt Gminy Starogard Gdański. 
Goście zapoznali się z zakresem przedsięwzięcia oraz możliwością jego współfinansowania. W ciągu miesiąca planuje się rozpoznanie możliwości wsparcia inwestycji przez poszczególne firmy, których ten projekt dotyczy.

Joanna Lempkowska

Opublikowano: 21 stycznia 2019 14:30

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 386

Urząd Gminy Starogard Gdański

Realizacja: IDcom-jst.pl