Umowa partnerska z Terebovlią

 (link otworzy duże zdjęcie)

Gmina Starogard Gdański podpisała umowę o współpracy z ukraińską Terebovlią. Stosownego aktu dokonali wójt Stanisław Połom oraz burmistrz Serhij Poperechnyj.

- Niespełna pół roku temu, dzięki inicjatywie Janusza Struczyńskiego, gościliśmy u siebie delegację z Terebovli. Ukraińcy szukali w Polsce partnerskiego samorządu, z którym mogliby rozpocząć współpracę. Po dwóch dniach rozmów i prezentacji doszliśmy do wniosku, że nasze gminy mają ze sobą dużo wspólnego i zdecydowaliśmy o podpisaniu stosownej umowy – powiedział Stanisław Połom, wójt Gminy Starogard Gdański.

Na zaproszenie strony ukraińskiej do Terebovli udała się pięcioosobowa delegacja starogardzkiego samorządu. Głównym punktem wizyty było uroczyste parafowanie umowy.

Zakłada ona m.in. pozyskiwanie środków zewnętrznych na działania kulturalne, sportowe, wymianę grup dzieci i młodzieży, promocję dziedzictwa historycznego, a także uczestnictwo gmin w targach i wystawach.

Strony duże znaczenie przykładają do współpracy nad poprawą bezpieczeństwa mieszkańców, bazującego na strażach pożarnych oraz chcą doprowadzić do intensywnych działań na płaszczyźnie gospodarczej.

- Bardzo się cieszymy, że mogliśmy gościć wójta Stanisława Połoma wraz z delegacją na terenie Gminy Terebovlia. Jestem przekonany, że obie strony dołożą starań, aby zrealizować podpisaną umowę w jak najszerszym obszarze – stwierdził burmistrz, Serhij Poperechnyj.

W skład delegacji Gminy Starogard Gd. weszli: wójt Stanisław Połom, Przewodniczący Rady Gminy Jacek Olszewski, Naczelnik Wydziału Rozwoju Gminy Magdalena Forc-Cherek, Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Tomasz Rogalski oraz Janusz Struczyński inicjator współpracy.

Opublikowano: 26 kwietnia 2018 10:51

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 467

Urząd Gminy Starogard Gdański

Realizacja: IDcom-jst.pl