Debata Społeczna - Razem Dla Bezpieczeństwa

 (link otworzy duże zdjęcie)

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim przeprowadzili debatę ewaluacyjną pn. „RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA”. Wczorajsze spotkanie z mieszkańcami było doskonałą okazją do tego, aby zdiagnozować obecne potrzeby i oczekiwania lokalnej społeczności.

26 marca br. w Grodzisku Owidz odbyła się debata ewaluacyjna pn. „Razem dla Bezpieczeństwa”. W spotkaniu uczestniczyli między innymi policjanci, radni, sołtysi, a także przedstawiciele straży pożarnej, towarzystwa ochrony zwierząt oraz straży leśnej.

Zorganizowana wczoraj debata adresowana była do mieszkańców gminy Starogard Gdański, a jej celem było wypracowanie wspólnych wniosków oraz podejmowanie działań zmierzających do poprawy poczucia bezpieczeństwa mieszkańców gminy.

Było to już kolejne tego typu spotkanie, w czasie którego starogardzianie mogli nie tylko ocenić pracę służb i instytucji zajmujących się szeroko rozumianym bezpieczeństwem, ale również wskazać czynniki, które ich zdaniem są istotne dla poprawy poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

W trakcie spotkania uczestnicy debaty omówili kwestie dotyczące poprawy bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Szpęgawsk. Przestrzegano przed zagrożeniami wynikającymi z niesprawnych przewodów kominowych i wentylacyjnych. Rozmawiano również na tematy związane z afrykańskim pomorem świń ASF oraz humanitarnym traktowaniem zwierząt.

Ponadto policjanci zaprezentowali materiał filmowy oraz omówili założenia funkcjonowania KRAJOWEJ MAPY ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA, jako narzędzia umożliwiającego lokalnej społeczności szybkie i anonimowe informowanie Policji o miejscach zagrożonych. Ponadto funkcjonariusze przedstawili istotę aplikacji internetowej MOJA KOMENDA, pozwalającej mieszkańcom na szybkie nawiązanie kontaktu z dzielnicowym rejonu, w którym zamieszkują. Mundurowi przekazali także informacje na temat efektów pracy Policji w kontekście podejmowania działań zmierzających do poprawy poczucia bezpieczeństwa mieszkańców gminy Starogard Gdański.

Opublikowano: 27 marca 2018 14:56

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 237

Urząd Gminy Starogard Gdański

Realizacja: IDcom-jst.pl