Turniej Wiedzy Pożarniczej: Najlepsi w gminie

 (link otworzy duże zdjęcie)

W świetlicy wiejskiej w Siwiałce odbyły się gminne eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
Zebranych powitał Tomasz Rogalski, wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Starogardzie Gdańskim. Komisja konkursowa w składzie: mł.bryg. Tomasz Wardyn, kpt. Wojciech Igel, prezes OSP Siwiałka Marzena Gornowicz przedstawiła zasady rywalizacji i punktacji.
Łącznie, w trzech grupach wiekowych, w konkursie udział wzięło 35 osób. Pierwsza część eliminacji składająca się z pytań testowych, wyłoniła po trzy osoby z każdej grupy, które zdobyły największą ilość punktów i przystąpiły do odpowiedzi ustnych. 
Zwycięzcy strażackich zmagań, będą reprezentować Gminę w finale powiatowym, który odbędzie się 6 kwietnia w siedzibie OSP Starogard Gdański. W pierwszej grupie wiekowej 10-13 lat (uczniowie szkół podstawowych) jest to Maciej Mikulski – OSP Sucumin, w drugiej 14 - 16 lat (uczniowie gimnazjum) Marek Mandziara – OSP Klonówka, natomiast w trzeciej 17-19 lat (uczniowie szkół ponadgimnazjalnych) wygrał Maciej Stolc – OSP Krąg.
- Uczestnicy turnieju wykazali się dużą wiedzą. Jak podkreślił przewodniczący komisji młd.bryg. Tomasz Wardyn, poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Cieszy nas, że rosną kolejne zastępy młodych strażaków ochotników. Będzie miał kto nas zastąpić – podsumował druh Sławomir Mikulski, Komendant Gminny OSP Starogard Gdański.
Najlepsi otrzymali z rąk Stanisława Połoma, wójta Gminy Starogard Gd. nagrody i pamiątkowe dyplomy, pozostali natomiast drobne upominki.
Joanna Lempkowska

Opublikowano: 27 marca 2018 12:15

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 267

Urząd Gminy Starogard Gdański

Realizacja: IDcom-jst.pl