Z sesji: Profilaktyka z Powiatem

 (link otworzy duże zdjęcie)

Rada Gminy Starogard Gdański, podczas ostatniej sesji przyjęła m.in. uchwały dotyczące zagospodarowania przestrzennego i w sprawie współdziałania z Powiatem Starogardzkim w zakresie zdrowotnych Programów Profilaktycznych.

Podczas sesji uchwalono nieodpłatne nabycie nieruchomości będących własnością osób fizycznych na rzecz Gminy.

- Są to tereny pod poszerzenie drogi gminnej na odcinku z Barchanów do Lipinek Szlacheckich- wyjaśniła Lucyna Probe, Naczelnik Wydziału Planowania Przestrzennego

i Nieruchomości.

Przegłosowano także uchwałę, w sprawie oddania w użyczenie budynku nowej remizy w Klonówce na rzecz tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej.      

- Przyjęto uchwałę w sprawie doposażenia Gminnego Zakładu Komunalnego

w Jabłowie w składniki mienia gminnego, w postaci odcinków sieci wodociągowych. Dotyczy to Lipinek Szlacheckich, Okola, Janina i Linowca. Przekazano również ścieżkę pieszo - rowerową z Żabna do Kręga, która w całości przechodzi na utrzymanie naszego zakładu komunalnego. Polega to m.in. na remontowaniu, odśnieżaniu i opróżnianiu koszy na śmieci - powiedziała Maria Michel Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej

i Inwestycji.

Radni podjęli także uchwały w sprawie współdziałania z Powiatem Starogardzkim

w zakresie realizacji dwóch programów profilaktycznych na 2018r.

- Pierwszy dotyczy wad postawy u dzieci, a drugi Zakażeń Wirusem Brodawczaka Ludzkiego tzw. HPV. Celem ogólnym współpracy jest oczywiście zmniejszenie liczby dzieci i młodzieży z zaburzeniami ortopedycznymi, a także zniwelowanie zachorowań na raka szyjki macicy - powiedział Włodzimierz Bieliński Naczelnik Wydziału Oświaty, Zdrowia i Spraw Społecznych.

Adresatami programu dotyczącego wad postawy są dzieci urodzone w 2009r.- ok. 180 mieszkańców Gminy Starogard Gdański, z zakwalifikowanych szkół podstawowych. Natomiast program dotyczący HPV obejmie dziewczęta urodzone w 2006r. – ok. 80 mieszkanek Gminy Starogard Gdański - czytamy w uzasadnieniach do uchwał.          

Podczas sesji przyjęto również nazwy trzech nowych ulicy w Rokocinie. Są to ulice:Jagodowa, Malinowa i Poziomkowa.

- Sesja przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie, wszystkie uchwały przyjęto jednogłośnie - podsumował Stanisław Połom Wójt Gminy Starogard Gdański.

 

Joanna Lempkowska 

Opublikowano: 26 stycznia 2018 11:31

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 609

Urząd Gminy Starogard Gdański

Realizacja: IDcom-jst.pl