Gościliśmy Ukraińców z Trembowli

 (link otworzy duże zdjęcie)

Na terenie Gminy Starogard Gdański przebywała delegacja z ukraińskiej Trembowli (Obwód Tarnopolski), której przewodzili Siergiej Popierecznij, Przewodniczący Rady Miejskiej Trembowli oraz Jurij Nisztoj, Przewodniczący Trembowliańskiej Państwowej Administracji Rejonowej.

Gościom pokazano Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych w Starym Lesie, gdzie zapoznali się z systemem funkcjonowania gospodarki śmieciami.

- To bardzo nowoczesny zakład, który zrobił na nas ogromne wrażenie. Sami jesteśmy w trakcie kompleksowego rozwiązywania problemu odpadów komunalnych. Niestety my musimy wybudować wszystko za własne pieniądze, nie mamy wsparcia z Unii Europejskiej – stwierdził Siergiej Popierecznij.

Delegacja z Trembowli gościła również w Publicznej Szkole Podstawowej i Przedszkolu Publicznym w Kokoszkowach. Pani Anna Benert, dyrektor PSP oprowadziła gości po placówce i szczegółowo omówiła jej funkcjonowanie. Ukraińcy nie kryli, że szkoła bardzo się im spodobała, a warunki w jakich uczą się nasi najmłodsi mieszkańcy są wręcz wzorowe.

- Pokazaliśmy naszym gościom zaledwie wycinek naszej gminy. Widać było, że to co zobaczyli spodobało się i zrobiło na nich duże wrażenie. Samorządowcy z Trembowli są zainteresowani kontynuowaniem i rozwijaniem współpracy. Być może w najbliższym czasie będziemy rozmawiali o formalnym partnerstwie – podsumował wizytę Stanisław Połom, Wójt Gminy Starogard Gd.

Tomasz Rogalski

Opublikowano: 13 listopada 2017 10:02

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 410

Urząd Gminy Starogard Gdański

Realizacja: IDcom-jst.pl