Informacja dla wszystkich beneficjentów korzystających z dofinansowania do instalacji fotowoltaicznej w ramach projektu “Ochrona powietrza poprzez montaż odnawialnych źródeł energii u mieszkańców gminy Starogard Gdański i Bobowo “:
 
Każdy beneficjent jest indywidualnie  zobligowany o do zawarcia  umowy prosumenckiej , gdyż samo założenie licznika przez Energę Operator SA nie spowoduje, że będą czerpali zyski z wyprodukowanego prądu przez panele.
Po wizycie przedstawiciela Energa u mieszkańca , zostanie sprawdzona poprawność instalacji i założony licznik. Następnie na adres e-mail lub pocztą zostanie wysłane do mieszkańca świadectwo potwierdzające powyższe. Na jego podstawie mieszkaniec osobiście występuje do dystrybutora energii, z którym ma podpisaną umowę na dostawę energii (np. z Energa Obrót) – o zawarcie umowy prosumenckiej.
 
Dodatkowo u każdego mieszkańca zostanie założony przez Wykonawcę monitoring instalacji. W ramach umowy Wykonawca dokonał już montażu monitoringu u 20% mieszkańców obu gmin. U pozostałych mieszkańców odbędzie się on w sierpniu. 
04.08.2020r.


  INSTALACJA SYSTEMÓW FOTOWOLTAICZNYCH - Prezentacja

  Koszty

  Karty katalogowe

  Umowa fotowoltaika

Urząd Gminy Starogard Gdański

Realizacja: IDcom.pl