ODBLASKOWE PIERWSZAKI

 (link otworzy duże zdjęcie)

Pierwszoklasiści ze szkół w Kokoszkowach i Trzcińsku uczestniczyli w miniony piątek w spotkaniu z policjantami w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Zorganizowane na początku roku szkolnego wspólne lekcje z mundurowymi były doskonałą okazją do omówienia bezpiecznych zachowań na drodze. Dzieci otrzymały od policjantów kamizelki odblaskowe, które zostały zakupione przez Urząd Gminy w Starogardzie Gdańskim.

W miniony piątek w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” mundurowi ze Starogardu Gdańskiego odwiedzili pierwszoklasistów ze szkół w Kokoszkowach i Trzcińsku.

W trakcie spotkań z uczniami, którzy dopiero rozpoczęli swoją szkolną edukację funkcjonariusze omówili zagrożenia, jakie mogą wystąpić w czasie drogi do szkoły i powrotu do domu. Dzięki prelekcji dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz w jaki sposób postępować w kontakcie z osobą obcą czy agresywnym psem.

Wspólne spotkania z uczniami były również doskonałą okazją do przybliżenia zawodu policjanta oraz przekazania informacji o tym jak ważna jest dbałość o własne bezpieczeństwo.

Od początku września br. policjanci z zespołu ds. nieletnich starogardzkiej komendy przeprowadzili już podobne spotkania w Publicznej Szkole Podstawowej w Rokocinie oraz w Zespole Szkół Publicznych w Suminie. W najbliższych dniach mundurowi spotkają się również z pierwszoklasistami w szkołach w Jabłowie i Dąbrówce. Przedsięwzięciem tym objęci zostali pierwszoklasiści wszystkich szkół podstawowych w gminie Starogard.

Aby dzieci były bardziej widoczne na drodze, a tym samym bezpieczne, każde z nich otrzymało od funkcjonariuszy kamizelkę odblaskową, której zakup sfinansował Urząd Gminy w Starogardzie Gdańskim.

żródło: http://www.24starogard.pl

Opublikowano: 26 września 2017 08:07

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 261

Urząd Gminy Starogard Gdański

Realizacja: IDcom-jst.pl