Klonówka: Strażacy mają nową remizę

 (link otworzy duże zdjęcie)

W obecności wielu gości oraz strażaków z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Starogard Gd. oddano oficjalnie do użytku i poświęcono remizę, która służyć będzie druhom z Klonówki. Władze gminy zakupiły również wóz bojowy i przekazały go miejscowym pożarnikom.

Uroczystego poświęcenia obiektu i pojazdu dokonał proboszcz parafii św. Katarzyny w Klonówce, ksiądz dr Przemysław Piwowarczyk.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Zygmunt Tomczonek, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Gdańsku, Wiesław Wrzesiński, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Starogardzie Gd., Stanisław Połom, Wójt Gminy Starogard Gd., Marzena Gornowicz, Prezes OSP Klonówka oraz Jacek Olszewski, Przewodniczący Rady Gminy Starogard Gd.

- Jesteśmy przekonani, że nowa remiza będzie gromadziła w swoich murach coraz większą liczbę strażaków, a karty historii będą obfitować głównie w wydarzenia dobre dla Was i mieszkańców. Życzę Wam zatem zgodnego, mądrego gospodarowania obiektem. Remiza ma być miejscem integracji społecznej, przeznaczona w szczególności do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami. Jest to miejsce otwarte dla młodzieży i dorosłych, którzy pragną służyć społeczeństwu – zwrócił się do zebranych Wójt Stanisław Połom.

Po części oficjalnej była okazja do obejrzenia samochodu Iveco Magirus oraz zwiedzenia pomieszczeń remizy. Na gości czekał tez strażacki poczęstunek.

Opublikowano: 19 września 2017 14:48

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 940

Urząd Gminy Starogard Gdański

Realizacja: IDcom-jst.pl