Przebudowane skrzyżowanie w Sucuminie

 (link otworzy duże zdjęcie)

Zakończyła przebudowa niebezpiecznego skrzyżowania na drodze krajowej nr 22 w Sucuminie. W ramach Programu likwidacji miejsc niebezpiecznych została poszerzona droga krajowa. Powstały lewoskręty, skorygowane wloty dróg podporządkowanych, a do tego nowa pętla autobusowa.

Na początku sierpnia br. zakończyła się przebudowa skrzyżowania w Sucuminie drogi krajowej nr 22 z drogami powiatową i gminną. Droga krajowa została poszerzona, by wydzielić bezpieczne lewoskręty na drogi podporządkowane. Wloty dróg gminnej i powiatowej zostały skorygowane, ustawione symetrycznie, co znacznie poprawiło widoczność na ich wlotach (zwłaszcza z drogi powiatowej). Dodatkowo wyposażono je w powierzchnie zabrukowane kostka granitową, w celu łatwiejszego przejazdu pojazdom rolniczym, ciężarowym i autobusom komunikacji miejskiej. Na drodze krajowej wybudowano nowe zatoki wraz z chodnikami i wiatami, a na skrzyżowaniu wybudowano nową pętlę autobusową. Przesunięto w inne miejsce parkingi.

Powyższe zmiany na skrzyżowaniu wymagały przebudowy istniejącego systemu odwodnieniowego oraz przeniesienia oświetlenia. Do tego wzdłuż całego przebudowanego odcinka drogi krajowej nr 22 powstał kanał technologiczny.

Przebudowa skrzyżowania w Sucuminie została ujęta wśród inwestycji rządowego Programu likwidacji miejsc niebezpiecznych, który przewiduje poprawę stanu istniejących dróg, budowę nowych oraz działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Inwestorem przebudowy skrzyżowania była Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Budowy Dróg SA. Koszt inwestycji wyniósł ok. 1,38 mln zł (prace budowlano-montażowe, nadzory i odszkodowania za przejęte nieruchomości).

 

źródło: http://www.gddkia.gov.pl

Foto. Konrad Droma/GDDKiA

Opublikowano: 11 sierpnia 2017 12:51

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 238

Urząd Gminy Starogard Gdański

Realizacja: IDcom-web.pl