Debata ze służbami mundurowymi: Chcą poprawić bezpieczeństwo

W Grodzisku Owidz odbyła się debata na temat bezpieczeństwa na terenie Gminy Starogard Gd. (link otworzy duże zdjęcie)

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim przeprowadzili debatę społeczną pn. „Razem dla bezpieczeństwa”. Spotkanie z mieszkańcami było doskonałą okazją do tego, aby zdiagnozować obecne potrzeby i oczekiwania lokalnej społeczności.

W spotkaniu uczestniczyli między innymi policjanci, radni, sołtysi, a także przedstawiciele straży pożarnej, Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz Straży leśnej.

Debata adresowana była do mieszkańców gminy Starogard Gdański, a jej celem było wypracowanie wspólnych wniosków oraz podejmowanie działań zmierzających do poprawy poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

Było to już kolejne tego typu spotkanie, w czasie którego nasi rozmówcy mogli nie tylko ocenić pracę służb i instytucji zajmujących się szeroko rozumianym bezpieczeństwem, ale również wskazać czynniki, które ich zdaniem są istotne dla poprawy poczucia bezpieczeństwa.
W trakcie debaty policjanci zaprezentowali materiał filmowy oraz omówili założenia funkcjonowania Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa, jako narzędzia umożliwiającego lokalnej społeczności szybkie i anonimowe informowanie Policji o miejscach zagrożonych. Mundurowi przekazali również informacje na temat efektów pracy Policji w kontekście podejmowania działań zmierzających do poprawy poczucia bezpieczeństwa mieszkańców gminy Starogard Gdański.

Debata była również doskonałą okazją do zaprezentowania aplikacji internetowej Moja komenda pozwalającej mieszkańcom na szybkie nawiązanie kontaktu z dzielnicowym rejonu, w którym zamieszkują.

- Takie spotkania są bardzo potrzebne. To doskonała okazja do przedstawienia służbom mundurowym naszych problemów związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem, z którymi spotykamy się w poszczególnych miejscowościach. Jesteśmy zainteresowani prewencyjnym eliminowaniem potencjalnych źródeł zagrożeń – podsumował Jacek Olszewski, Przewodniczący Rady Gminy Starogard Gd.

Opublikowano: 14 lipca 2017 12:33

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 325

Urząd Gminy Starogard Gdański

Realizacja: IDcom-web.pl