V MARATON MTB KOCIEWIE SZLAKIEM - relacja

 (link otworzy duże zdjęcie)

W błocie, ale z uśmiechem

Prawie 300 miłośników jazdy na rowerach górskich rywalizowało na bardzo ciekawej, ale trudnej technicznie trasie V Maratonu Kociewie Szlakiem. Klasyfikacje prowadzono na dystansach 27 i 54 kilometry.

Sławomir Pituch z Euro Bike Kaczmarek Electric Team Bytów zwyciężył na 27 kilometrowej trasie. Tuż za nim uplasowali się Patryk Mróz Tczewski Klub Rowerowy i Cezary Mrozowicz Nexus Team Gdynia. Na dwukrotnie dłuższym dystansie pierwszy linię mety przekroczył Piotr Rzeszutek Klub Kolarski Lew Lębork, drugi był Michał Różański Trigar MTB Team Gdańsk, a trzeci Łukasz Derheld EDF Trek Gdynia.

- Trasa była ciekawa, ale pozwalała na dość szybkie tempo jazdy. Po kilku pierwszych kilometrach utworzyliśmy kilkuosobową czołówkę i tak przejechaliśmy praktycznie resztę dystansu. Na około kilometr przed metą postanowiłem zaatakować, i jak się okazało była to słuszna decyzja, bo dała mi zwycięstwo – mówił tuz za metą Piotr Rzeszutek, który wygrał dystans 54 km.

Impreza, mimo brzydkiej aury okazała się bardzo udana. Zawodnicy przybyli często z całymi rodzinami. Dla najmłodszych były przygotowane dwie krótkie trasy w bezpośrednim sąsiedztwie biura zawodów znajdującego się w Leśniczówce Szpęgawsk.

- Nie zdawałem sobie sprawy ile deszczu spadło w nocy. W rzeczywistości obfite opady zamieniły ją w jedno wielkie pole walki z błotnym żywiołem, uczyniły ją trudną technicznie, nawet dla wyrafinowanych kolarzy górskich. Dokładnie powtórzył się scenariusz sprzed dwóch lat. Na szczęście w naszym gronie już tak jest, że im trasa trudniejsza, bardziej wymagająca, tym bardziej ją pamiętamy, i tym więcej przynosi radości. Pokazaliście te emocje z wielkimi uśmiechami na często zabłoconych twarzach przekraczając linię mety! Wielki szacunek dla zawodników. Dziękujemy, że przybyliście tak licznie – podsumował maraton Wojciech Hercke, Prezes Grupy Kolarskiej Starogard Gd.

Startujący wyrażali się z uznaniem o przygotowaniu imprezy, a szczególnie o bardzo dobrze oznakowanej trasie. Wielu po przekroczeniu mety już zapowiadało swój powrót za rok.

- Od samego początku wspieramy Kociewie Szlakiem, a od trzech edycji jesteśmy jego współorganizatorem. Impreza doskonale wpisuje się w naszą koncepcję Gminy Starogard Gdański, jako miejsca dla ludzi aktywnych. Wraz z Grupą Kolarską i Nadleśnictwem Starogard wytyczyliśmy też dwie stałe trasy dla rowerów mtb, uczestniczyliśmy w powstawaniu tras biegowych oraz systematycznie wspieramy sport amatorski – powiedział Tomasz Rogalski, naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Urzędu Gminy Starogard Gd.

Opublikowano: 12 maja 2017 12:26

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 299

Urząd Gminy Starogard Gdański

Realizacja: IDcom-web.pl