V MARATON MTB KOCIEWIE SZLAKIEM - zapowiedź

 (link otworzy duże zdjęcie)

Organizatorzy

Grupa Kolarska Starogard Gdański

Gmina Starogard Gdański

Nadleśnictwo Starogard


Tegoroczna edycja maratonu MTB "Kociewie Szlakiem" odbędzie się 7 maja 2017. Dystanse do wyboru będą dwa - 27km i 54 km. Przygotowujemy również małą, bezpieczną pętelkę 4km, na której będą mogli przejechać najmłodsi adepci kolarstwa MTB pod opieką rodziców lub opiekunów (uwaga - zabrania się uczestnictwa osób pieszych, a w szczególności prowadzących wózki dziecięce oraz uczestnictwa dzieci na rowerkach biegowych). Dla jeszcze młodszych przygotowaliśmy w tym roku  Paradę Rowerków Biegowych na krótkiej oznaczonej pętli o długości 1km też pod stałą opieką rodziców lub opiekunów - wymagana rejestracja. ( uwaga - tutaj również zabrania się uczestnictwa osób prowadzących wózki dziecięce). 

Maraton będzie miał charakter amatorski - więc nie zgłaszamy naszego wyścigu do UCI i nie przewidujemy kategorii dla zawodników z licencjami .
Biuro zawodów, jak co roku, będzie mieściło się w Leśniczówce Szpęgawsk. Serwis zapewni Salon Rowerowy KROSS  SZPRYCHY.com, będzie oczywiście profesjonalny catering, będą znowu sympatyczne Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z przysmakami kociewskimi. Podczas maratonu dla wszystkich startujących w maratonie MINI i MEGA odbędzie się loteria fantowa, w której do zdobycia będzie obuwie i odzież sportowa.


ZAPISY NA MARATON

Uczestnikiem maratonu będzie mogła zostać osoba, która dokona rejestracji oraz opłaty startowej. Rejestracji można będzie dokonać w Biurze Zawodów (pobierz formularz zgłoszeniowy do KSV) w godzinach 8.00-10.30 w dniu zawodów.

Wpłaty, podobnie jak rejestracja, można dokonać w Biurze Zawodów w godzinach 8.00-10.30 w dniu zawodów lub przelewem na subkonto GK STG:

Bank SGB w Starogardzie Gdańskim 94 8340 0001 2002 0004 4482 0001


W przypadku dokonania płatności na konto, przy rejestracji lub weryfikacji w Biurze Zawodów należy przedstawić potwierdzenie przelewu.

OPŁATY WPISOWE
40 zł - koszt uczestnictwa w maratonie na dystansach MINI / MEGA - przelew do dnia 30.04.2017
50 zł - koszt uczestnictwa w maratonie na dystansach MINI / MEGA –  wpłata na miejscu w dniu zawodów
0 zł - koszt uczestnictwa w Maratonie Rodzinnym oraz Paradzie Rowerków Biegowych

 

DYSTANSE
MINI - 27 km (jedna pętla) - przeznaczony jest dla zawodników specjalizujących się w średnich dystansach Podczas zgłoszenia do zawodów uczestnik deklaruje dystans, na którym wystartuje. Zmiana dystansu w trakcie jazdy nie jest możliwa. 
MEGA - 54 km (dwie pętle) - przeznaczony jest dla zawodników o odpowiednim zaawansowaniu kondycyjnym.
NAGRODY

Pierwszych trzech zawodników w klasyfikacji każdej kategorii na dystansach MEGA/MINI otrzyma puchary oraz nagrody pieniężne.
Pierwszych 350-ciu zawodników na dystansach MEGA/MINI na mecie otrzyma pamiątkowy medal.

Wszystkie dzieci – uczestnicy Maratonu Rodzinnego oraz Parady Rowerków Biegowych otrzymają pamiątkowe medale.

Pierwszych 150-ciu zapisanych poprzez elektronicznezapisy.pl na dystanse MEGA/MINI otrzyma bidony.  

KATEGORIE WIEKOWE 
- kobiety/mężczyźni
- wiek do 18 lat 
- wiek od 19 lat do 30 lat
- wiek od 31lat do 45 lat 
- wiek od 46 lat i więcej

Prawo do startu w maratonie mają osoby, które ukończyły 18 lat (wymagane przedstawienie dowodu tożsamości), w przedziale wiekowym 15-17 lat za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych (pobierz oświadczenie rodzica lub opiekuna prawnego). Poniżej 15 lat pod stałą opieką rodziców lub opiekunów prawnych startujących w imprezie. Do 12 lat włącznie, można wystartować tylko w Maratonie Rodzinnym razem z rodzicem lub opiekunem prawnym lub osobą sprawującą opiekę na maratonie.

 

MARATON RODZINNY - 4km

 

Maraton Rodzinny zostanie przeprowadzony na zasadzie rekreacyjnego przejazdu rowerowego najmłodszych adeptów kolarstwa MTB pod opieką rodziców lub opiekunów. Przejazd odbędzie się na krótkiej, oznaczonej pętli o długości 4km. Nie będzie prowadzona klasyfikacja generalna, przejazd nie będzie miał charakteru wyścigu jednakże każdy uczestnik otrzyma numer startowy. Zaleca się zastosowanie kasku ochronnego oraz roweru przystosowanego do jazdy w terenie leśnym. Wymagana rejestracja uczestników

 

PARADA ROWERKÓW BIEGOWYCH - 1km

Wymagana rejestracja uczestników.

Opublikowano: 04 maja 2017 11:26

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 326

Urząd Gminy Starogard Gdański

Realizacja: IDcom-web.pl